Zadzwoń i zapytaj o wolny termin!

+48 733 50 51 52

Wynajem busów

+48 796 064 064

Slide 1

Spływ Dunajcem Zakopane

Polski spływ przełomem Dunajca

Spływ Dunajcem

Spośród wszystkich atrakcji Podhala, Polski spływ przełomem Dunajca jest jedną z najbardziej znanych atrakcji. Klasyczne drewniane tratwy z dwoma flisakami pozwalają pokonać rzekę bezpiecznie i w iście widowiskowy sposób. Oglądane z tej perspektywy widoki na zawsze zapiszą się w pamięci i będą tłem dla setek wykonanych zdjęć.

 

Wybierając się na Polski spływ po rzece Dunajec z naszym biurem, mogą Państwo liczyć nie tylko na korzystną cenę, ale także profesjonalną obsługę, wygodny i bezpieczny transport oraz profesjonalne podejście do każdego klienta.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w jednej z najlepszych atrakcji turystycznych w Polsce, w trakcie można poznać wszystkie walory Pienin oraz rzeki Dunajec..

Cena spływu Dunajcem Zakopane

Jesteśmy zobowiązani do tego, by zapewnić Państwu najlepszą możliwą opiekę podczas całej wyprawy. Kalkulując cenę eskapady, staraliśmy się zachować konkurencyjność, ale nie kosztem jakości obsługi. Cena obejmuje przejazd w dwie strony oraz ubezpieczenie i bilet wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego. Zapewniamy także opiekę  naszego kierowcy (pilota), który będzie Państwa opiekunem i przewodnikiem podczas wycieczki..

 

Co zawiera cena?

Odbiór z miejsca zakwaterowania i transport na spływ

Odbiór z miejsca zakwaterowania.

Bilet na spływ kupowany jest na miejscu

Bilet na Polski Spływ Dunajcem.

Ubezpieczenie wyprawy w cenie

Ubezpieczenie w cenie wycieczki.

Nad bezpieczeństwem podróży czuwa pilot

Opieka pilota kierowcy.

Transport w obie strony

Transport w obie strony.

W cenie Wstęp do Pieninskiego Parku

Wstęp do Pieninskiego Parku Narodowego..

Bezpieczny transport na trasę spływu

Dbamy nie tylko o komfort podróży naszych klientów, ale przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Dlatego też korzystamy wyłącznie z regularnie sprawdzanych pojazdów, wyposażonych w klimatyzację.

Spływ Dunajcem Zakopane plan wyprawy

Spływ Dunajcem Zakopane jest starannie zaplanowana, dzięki czemu możemy precyzyjnie określić, ile czasu będą Państwo potrzebować na uczestnictwo w tej wycieczce. W czasie trwania wycieczki, poza samym spływem Dunajcem, będą Państwo również mieć czas wolny dla siebie, który można przeznaczyć na posiłek lub zwiedzanie Czorsztyńskiej Zapory oraz Zamku w Niedzicy.

 

Wyjazd

Wyjazd ok. Godz 9:00 odbiór z miejsca zakwaterowania.

Spływ Dunajca

Spływ Dunajca tratwami lub pontonem do Szczawnicy.

Czas wolny

Czas wolny przy zaporze Czorsztyńskiej i Zamku w Niedzicy 2h. Zwiedzanie zabytkowego kościoła w Dębnie ok. 20-25 min.

Powrót

Powrót około godziny 16:00 - 17:00 do miejsca zakwaterowania lub centrum Zakopanego.

Atrakcje które na Ciebie czekają..

Trasa spływu przełomem Dunajca

Trasa spływu przełomem Dunajca wiedzie malowniczymi okolicami, dla wielu osób znanymi tylko z ekranów telewizora. Po drodze mijamy takie górskie szczyty jak Sokolica oraz 3 Korony. Płynąc rzeką, po lewej stronie masz Polskę, a po prawej Słowację. Zachwycające widoki, które można podziwiać z perspektywy spokojnie płynącej tratwy, to znakomita propozycja rodzinnej wycieczki. Jeśli nie masz pomysłu jak spędzić swój czas w Zakopanem, koniecznie zapisz siebie, swoją rodziną lub grupę znajomych na niezapomnianą podróż.

Spływ Dunajca tratwami

Początek trasy spływu na tratwie ma miejsce w miejscowości Sromowce Wyżne 50 km od Zakopanego. To tutaj znajduje się przystań, skąd wypływają drewniane tratwy z flisakami.

 

Tratwy mają wygodne miejsca siedzące, z których można podziwiać roztaczające się widoki na Polskę i Słowację. Dzięki dużemu doświadczeniu naszych flisaków, spływ jest bezpieczny i maksymalnie wygodny.

spływ Dunajcem Zakopane na tratwie z dwoma flisakami

Nad spływem Dunajca tratwą czuwa dwóch flisaków

Spływ Dunajca Zakopane

Przewodnikami podczas spływu przełomem Dunajca są flisacy. Na każdej drewnianej tratwie znajduje się dwóch flisaków. Jeden z nich stoi z przodu tratwy, a drugi z tyłu.

 

Pełni oni rolę sterników i wioślarzy, prowadząc tratwy najlepszymi trasami, unikając po drodze mielizn, wirów i kaskad. Ich wieloletnie doświadczenie jest po pierwsze gwarancją bezpieczeństwa wycieczki, a po drugie okazją do opowiadania wielu ciekawych historii i anegdot związanych z tą rzeką, tutejszymi spływami oraz turystami, którymi nie rzadko bywały sławne i prominentne osoby.

Rafting spływ pontonem po Dunajcu

Rafting po Dunajcu to także spływ rzeką, ale w nieco innej formie, dającej większą dawkę adrenaliny. Zamiast tradycyjnej drewnianej tratwy mamy tutaj dmuchany, niewywrotny ponton, mieszczący od 4 do 10 osób. Zamiast dwóch sterników mamy tylko jednego flisaka, czuwającego nad bezpiecznym spływem. Jednak to, co stanowi największą różnicę to konieczność wiosłowania przez uczestników wyprawy.

 

 

Trasa spływu rozpoczyna sie w miejscowosci Sromowce Nizne

  • Długosc trasy - 14km
  • czas spływu - 2h
  • liczba osób : od 4 do 10 osób

Na pontonie 1 sternik panujacy nad bezpieczenstwem.

Kazdy dostaje:

  • kask,
  • kamizelka ochronna,
  • wiosło

Bezpieczny rafting Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników wycieczki, każdy z Państwa otrzymuje kamizelkę bezpieczeństwa, czyli tzw. kapok, specjalny kask, a także jedno wiosło. Przed rozpoczęciem spływu, sternik przeprowadza krótkie szkolenie - instruktaż.

 

 

 

Spływ kajakami Zakopane

Spływ kajakami

Dunajec można przepłynąć tratwą lub pontonami raftingowymi. Na tym jednak nie koniec. Dla najbardziej doświadczonych osób, którym nieobce są kajaki i sterowanie nimi, przygotowany został ekstremalny spływ kajakowy po Dunajcu. Jest to propozycja dedykowana najbardziej doświadczonym osobom, posiadającym niezbędne umiejętności do pływania kajakami w wartkim nurcie. Podstawowe wyposażenie każdego uczestnika to kajak, wiosło, kapok oraz kask bezpieczeństwa.

Mapa spływu przełomem Dunajca

Gdzie kończy się trasa spływu Dunajca

Spływ kończy się w Szczawnicy. Jest to niewielka, ale bardzo urokliwa miejscowość z wieloma atrakcjami. Nie brakuje to dobrych lokali gastronomicznych, świetnie jest także rozwinięta baza noclegowa. Dla wszystkich uczestników naszej wycieczki jest tutaj czas wolny, który można wykorzystać na regenerację, uzupełnienie zapasów lub po po prostu zwiedzanie miasta. Ostatnim etapem wycieczki jest podróż powrotna do Zakopanego i okolic.

Spływ Dunajca kończy się w Szczawnicy

Jaki potrzebny jest czas na przepłynięcie Dunajca?

  • Spływ pontonem (Rafting) liczy 14 km i czas przepłynięcia liczy około 2h.
  • Trasa spływu na tratwie liczy 18 km a czas przepłynięcia  wynosi 2h i 15 minut.

Wyprawa do Zakopanego na spływ przełomem Dunajca

Pobyt w Zakopanem nie musi oznaczać tylko wycieczek górskich i zwiedzania Krupówek. Okolice Zakopanego są bardzo rozległe i niezwykle ciekawe. Jednym z miejsc, które szczególnie rekomendujemy odwiedzić, jest właśnie Pieniński Park Narodowy. Jego atrakcje to szczyty Sokolica i 3 Korony, a także rzeka Dunajec rzeka po której organizowane są spływy tratwami, pontonami i kajakami. Udział w tej jednodniowej przygodzie może być początkiem zupełnie nowej pasji w Waszym życiu, czyli uprawianiu sportów wodnych.

 

Historia spływu Dunajcem w Zakopanem

 

Możliwość wzięcia udziału w spływie nie jest dziś niczym nowym. Atrakcja ta dostępna jest w Pieninach od ponad 200 lat. W pierwszej fazie swojego istnienia wycieczki miały charakter imprez okolicznościowych, organizowanych indywidualnie przez tutejszych mieszkańców oraz ich gości.

 

Wraz z rozwojem miejscowości Szczawnica, zaczęto podkreślać turystyczne walory tego miejsca, a spływ rzeką Dunajec stał się jedną z największych atrakcji, przyciągających turystów z Polski, jak i za granicy. W roku 1934 miały miejsce pierwsze regulacje prawne spływów Dunajcem. To wtedy zainicjowane zostało Polskie Stowarzyszenie Flisaków, które wzięło pod swoją pieczę spływy po rzece Dunajec. Aktualnie, corocznie ćwierć miliona osób bierze udział w spływie.

 

Spływ przełomem Dunajca

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak spędzić czas zapraszamy do Zakopanego. Jeżeli zdecydują się Państwo skorzystać z naszych usług, do czego gorąco zachęcamy. CTT Travel zapewnia bezpieczny i komfortowy transport busami na spływ przełomem Dunajca. Opieka kierowcy — pilota, ubezpieczenie turystyczne NNW + KL, a w końcu bilet wstępu na wybrany spływ przełomem Dunajcem, a także wejściówkę do Pienińskiego Parku Narodowego.

 

Trwająca około 8 godzin wycieczka może być jedną z najlepszych, w których do tej pory braliście udział. Profesjonalna organizacja, starannie zaplanowany program, czas wolny na odpoczynek i rozrywkę.

 

Do kogo kierujemy ofertę?

 

Aby skorzystać z przygotowanej oferty, nie trzeba być sportowcem ani wybitnym pływakiem. Przygotowane zostały 3 warianty spływu, przeznaczone dla osób o różnym stopniu zaawansowana. Najbardziej popularny i najchętniej wybierany jest spływ na tratwie, z udziałem dwóch doświadczonych flisaków. Najbardziej tradycyjna forma spływu gwarantująca wysoki komfort i bezpieczeństwo każdemu uczestnikowi. Na tratwie są miejsca siedzące z oparciami, a czas spływu to ok. 2 godziny i 15 minut. Doskonała propozycja także dla rodzinnych wypraw, spodoba się dzieciom, jak i dorosłym osobom.

 

Druga opcja spływu to rafting.

 

Zamiast drewnianych tratw, uczestnicy płyną w dmuchanych pontonach (Rafting) z jednym sternikiem. Każdy z uczestników otrzymuje wiosło i odpowiada za wiosłowanie, pozwalające bezpiecznie dotrzeć do celu. Obowiązkowymi elementami wyposażenia są kapoki i kaski, które każdemu zapewnia organizator.

 

Trzecia i ostatnia opcja

Zapewniająca największą ilość adrenaliny to spływ w kajaku. Jest to propozycja przeznaczona dla osób z dużym doświadczeniem w takim poruszaniu się po rzece.