Zadzwoń i zapytaj o wolny termin!

+48 733 50 51 52

Wynajem busów

+48 796 064 064

Spacer w koronach drzew

 

Ścieżka w koronach drzew

Czy można zwiedzać Tatry, podziwiając je znad drzew? Okazuje się że tak! Aby tego doświadczyć, wystarczy oddalić się o około 40 km od Zakopanego, a dokładniej wyjechać do Słowacji do miejscowości Zdziar. To właśnie tutaj znajduje się słynna na cały świat drewniana ścieżka w Koronach Drzew. Jej długość liczy nieco ponad 1500 metrów, a pokonanie trasy w dwóch kierunkach zajmuje około 2 godzin. Na całej długości ścieżki w Koronach Drzew znajdują się tarasy widokowe, miejsca do odpoczynku i przystanki edukacyjne.

 

Wysokie walory turystyczne, a także niski stopień trudności pokonania trasy sprawiają, że jest to jedna z najchętniej wybieranych wycieczek. Udział w niej sprawi wiele radości całym rodzinom - dzieciom, rodzicom i dziadkom. Udział w organizowanej przez nas wycieczce daje gwarancja miło spędzonego czasu i bezpiecznej podróży.

 

Co zawiera cena?

Przystanki edukacyjne

Na liczącej 1,5 km trasie w koronach drzew, zlokalizowano liczne przystanki edukacyjne, opisujące przyrodnicze walory tego wyjątkowego miejsca - czyli pogranicza Tatrzańskiego i Pienińskiego Parku Narodowego

Kącik adrealiny

Osoby spragnionej większej dawki adrenaliny mogą na samym szczycie wieży widokowej stanąć na rozpiętej siatce liczącej 88 mkw powierzchni. Taras z siatki zawieszony jest nad 32 metrową przepaścią.

Zjeżdzalnia

Jedna z ciekawszych atrakcji to długa na 67 metrów zjeżdżalnia, która w kilka chwil można pokonać liczącą 32 metry różnicę wysokości. Zjeżdżalnia dostępna dla osób mających min. 120 cm wzrostu.

Teleskop

W wybranych miejscach ścieżki znajdują się teleskopy, przez które można oglądać najbardziej odległe miejsca, delektując się wyjątkowo czystym, świeżym górskim powietrzem oraz zachwycającymi panoramami gór.

Ekspozycja podziemna

Dla wszystkich uczestników spaceru wśród koron drzew przygotowana została podziemna ekspozycja, na której można podziwiać odkryte w tym miejscu znaleziska archeologiczne oraz inne ciekawe artefakty.

Plac zabaw dla dzieci

Dla najmłodszych uczestników wycieczki przygotowano liczne atrakcje w postaci bezpiecznych placów zabaw ze zjeżdżalniami, mini ściankami wspinaczkowymi, piaskownicami, huśtawkami i linowymi konstrukcjami do wspinania się.

 

1234 metry

Długość ścieżki po której można bezpiecznie spacerować.

 

32 metry

Tyle wynosi wysokość wieży widokowej.

 

67 metrów

długość zjeżdzalni ciekawa alternatywa dla wszystkich śmiałków którzy chcą wrócić z wieży widokowej. Trzeba mieć powyżej 120 cm wzrostu.

 

Najczęściej zadawane pytania

Ile czasu trwa wycieczka?

Przejście całej ścieżki w koronach drzew zajmuje około 2 godzin. W tym czasie mamy do przejścia ok 3 km (1500 metrów w każdą stronę), wraz z dotarciem do parkingu.

Czy przebieg trasy jest trudny?

Trasa jest prosta. Bez problemów można ją pokonać z wózkiem dziecięcym oraz wózkiem inwalidzkim. Ścieżka ma szerokość 180 cm, a kąt nachylenia to 2 - 6 %, czyli niewiele. Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew to nowa trasa, która została oddana do użytku w 2017 roku. Prace nad jej zaprojektowaniem i wykonaniem zajęły natomiast kilka lat. Trasa została stworzona po to, aby umożliwić oglądanie gór i przyrody z zupełnie innej perspektywy niż ta, z którą mamy do czynienia na co dzień. Ponadto dołożono wszelkich starań, by spacer w koronach drzew był osiągalny dla osób w każdym wieku, również dla osób starszych i poruszających się na wózkach inwalidzkich.

spacer koronami drzew

Program wycieczki

1. Wyjazd odbywa się między 8.00-9.00

(odbiór uczestników z miejsca zakwaterowania).

 

2. Przejazd ok 1 h do Bachledowej Doliny.

 

3. Wjazd kolejką gondolową na szczyt Magury Spiskiej.

 

4. Spacer w koronach drzew po chodniku ok. 2h.

 

5. O godzinie 12.00 zbiórka i przejazd do jeziora Szczyrbskiego Plesa - czas wolny 2 h.

 

6. Powrót do Zakopanego w godzinach popołudniowych, a w drodze powrotnej postój przy sklepie na Słowacji (możliwość zrobienia zakupów).

 

Jakie trzeba spełnić warunki?

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego . Dotyczy to również dzieci ( legitymacja nie jest dokumentem stwierdzającym tożsamość)

 

Organizator może zmienić kolejność planu wycieczki ze względu na złe warunki pogodowe.

 

Z powodu braku frekwencji min. 8 osób wycieczka może zostać odwołana najpóźniej dzień przed wyjazdem.

 

Wyjazd odbywa się na Słowacji ( po za granicami Polski), aktualne warunki sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w danym kraju można śledzić na stronie.

 

Koszt wycieczki

75 zł bilet normalny

70 zł bilet ulgowy (dzieci do 14 lat, emeryci 65+)

 

Co dostajesz w cenie wycieczki:

opiekę kierowcy-pilota

transport z Zakopanego

ubezpieczenie NNW

 

Dodatkowo płatne:

bilet na kolejkę gondolową w dwie strony + bilet na ścieżkę w koronach drzew

22 € osoba dorosła

18 € dzieci do lat 14 oraz seniorzy 65+

 

Czas trwania około 8-9h

 

Spacer w koronach drzew atrakcje na cały dzień!

Cała wycieczka spacer wśród koron drzew zaplanowana jest na około 8 do 9 godzin, wliczając w to czas podróży i powrotu. Wysokie walory turystyczne tej wyprawy, stanowią główny powód uczestnictwa w niej. Niewiele jest takich miejsc na świecie, jak drewniana ścieżka w miejscowości Zdziar. Mała odległość dzieląca to miejsce od Zakopanego, czyni tę atrakcję jedną z najważniejszych do odwiedzenia.

 

Wszystkie zalety tego miejsca można odkryć przy sprzyjającej pogodzie, dlatego w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, zastrzegamy możliwość modyfikacji programu. Pisząc o walorach tego miejsca, mamy na myśli nie tylko cudowne widoki, ale również całą infrastrukturę, obejmującą 32 metrową wieżę widokową, prowadzącą z niej w dół zjeżdżalnię, a także przystanki edukacyjne i sprawnościowe, będące kolejny urozmaiceniem naszej wycieczki.

 

Warto także zaznaczyć, że na ścieżkę obowiązuje zakaz wprowadzania psów i innych zwierząt. Swoje czworonogi można bezpłatnie zostawić na dole, przy wejściu, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu z dostępem do wody.

Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew

Jedną z większych atrakcji podczas spaceru wśród koron drzew, będzie wejście na liczącą 45 metrów wysokości wieżę widokową. Na jej szczyt, gdzie znajduje się rozległy taras widokowo, można dostać się wygodnymi schodami, wyposażonymi w poręcze i podesty spoczynkowe. Wieża, podobnie jak cała ścieżka, wykonana została z drewna i w naturalny sposób komponuje się z naturalnym krajobrazem parku.

Wieża widokowa-i-sciezka-w-koronach-drzew

Ścieżka w koronach drzew i wieża widokowa zachwycający widok na Tatry i Pieniny

Z jej szczytu roztacza się piękny widok na Tatry i Pieniny po stronie polskiej i słowackiej. Osoby, które nie będą chciały schodzić schodami na dół, mogą skorzystać z alternatywnej możliwości zejścia, a właściwie zjechania z wieży. Jest nią specjalna zjeżdżalnia długości 67 metrów. W kilkadziesiąt sekund można nią pokonać różnicę wysokości i bezpiecznie znaleźć się na samym dole, skąd będzie kontynuowana podróż powrotna na parking.

Spacer wśród koron drzew

Mało jest takich miejsc na świecie, gdzie jest możliwy spacer wśród koron drzew na wysokości 24 metrów nad poziomem gruntu. Na takiej wysokości zbudowana została ścieżka, ciągnąca się prawie przez 1,5 kilometra. Jest to miejsce przyjazne dzieciom i dorosłym, a szczególnie tym, dla których poruszanie się po nierównych, górskich szlakach, mogłoby sprawiać dużo problemów. Pomimo tego że ścieżka w koronach drzew prowadzi cały czas pod górkę, to jej niewielki kąt nachylenia nie jest żadnym wyzwaniem. Urozmaiceniem podczas spaceru są różne nawierzchnie ścieżki, a także liczne miejsca odpoczynku, czyli tzw. przystanki edukacyjne i sprawnościowe z tablicami informacyjnymi i przeszkodami do pokonywania.

 

Jest to kolejny z bardziej rozpoznawalnych elementów tej ścieżki, który czynią ją całoroczną atrakcją numer jeden. Istotną informacją dla wszystkich uczestników wycieczki jest to, że samo dostanie się na początkowy punkt ścieżki z parkingu, odbywa się przy pomocy kolei gondolowej. Podróż nią jest jedną z pierwszych atrakcji, zaplanowanych na ten dzień. Powrót do busa realizowany jest identycznie, czyli zjeżdżamy kolejką gondolową na dół.

 

Spacer w koronach drzew Tatry

MNiebywałe walory sprawiają, że ścieżkę w koronach drzew można przejść również zimą. Podziwianie zaśnieżonych szczytów górskich i wierzchołków drzew pokrytych śniegiem, to przeżycie, którego wspomnienie zostanie z Wami na zawsze. Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew to świetne miejsce na plenerową sesję zdjęciową, a widok na wschód słońca to jedno z tych zdarzeń, które po prostu każdy musi przeżyć. Trwający 2 do 2,5 godziny spacer w koronie drzew nie jest jedyną atrakcją. Plan wycieczki przewiduje także przejazd do Szczyrbskiego Jeziora (Szczyrbskie Pleso), gdzie mają Państwo 2 godziny wolnego czasu dla siebie. Można go spożytkować na spacer brzegiem jeziora, odpoczynek, wzmocnienie się w jednym z tutejszych punktów gastronomicznych.

 

Szczyrbskie Pleso to jedno z ciekawszych jezior w Tatrach Zachodnich.

 

Położone na wysokości 1346 m n.p.m. jest jednym z łatwiej dostępnych i wartych odwiedzenia latem i zimą. Z pełnym przekonaniem można użyć określenia, że Szczyrbskie Jezioro to słowacki odpowiednik Morskiego Oka w Polsce, choć trzeba zaznaczyć że jest od niego mniejsze. Najciekawsze miejsce nad Szczyrbskim Plesem to oczywiście drewniany mostek, nazywany również molo. Znajdziemy go na południowym brzegu. Wchodząc na niego, będzie można podziwiać przecudne widoki na Tatry. Od 2008 roku można także zwiedzać jezioro z wody, wynajmując kajak lub łódkę. W pobliżu mostku znajduje się ich wypożyczalnia. Ciekawym, acz nieznanym wielu osobom faktem jest to, że kajaki i łódki pływały po Szczyrbskim Plesie już ponad 100 lat temu i były jedną z głównych atrakcji tego miejsca.

 

Spacer w koronach drzew Zakopane

Dlaczego właśnie z naszą firmą warto udać się na spacer w koronach drzew, czyli do miejscowości Zdziar, znajdującej się w środku Doliny Bachledowej w Słowacji? Przede wszystkim dlatego, że zapewniamy Państwu kompleksową obsługę turystyczną od momentu wejścia do naszego busa, aż po powrót do Zakopanego. Naszym priorytetem jest zadowolenie uczestników imprezy, dlatego gwarantujemy podróż bezpiecznymi i nowoczesnymi samochodami, opiekę kierowcy-pilota, a także ubezpieczenie turystyczne NNW + KL dla wszystkich uczestników.

 

Spacer w koronach drzew dostępny cały rok

Spacer w koronie drzew w Dolinie Bachledy realizujemy w sezonie letnim i zimowym, dostosowując program zwiedzania do warunków atmosferycznych.

 

Spacer wśród koron drzew z firmą CCT Travel

Odbiór uczestników wyprawy realizowany jest z przystanków autobusowych w Zakopanem i okolicach, najbliższych Państwa miejsca zakwaterowania. Do tego samego miejsca następuje powrót. Szczegóły związane z miejscem wsiadania do naszych busów przekazujemy w momencie zapisywania się na wybrany termin wycieczki. Wybierając się na wycieczkę jednodniową do Bachledowej Doliny z dziećmi, mogą Państwo zabrać ze sobą składany wózek, który zmieści się w bagażniku naszych pojazdów i ułatwi pokonania całej trasy.

 

Ile czasu zajmie dotarcie na miejsce spaceru w koronach drzew?

Bez względu na porę roku przejazd naszymi busami trwa około 1 godziny. Podróż jest komfortowa, m.in za sprawą klimatyzowanego wnętrza pojazdów, wygodnych foteli i nienagannej czystości, panującej w środku naszych samochodów.